5 złotych zasad minimalizmu

5 złotych zasad minimalizmu

Szafa minimalistyczna jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego kto chce zaoszczędzić czasu, miejsca oraz pieniędzy. Ponadczasowe, ciekawie dobrane rozwiązania, sprawdzają się tak samo u dzieci jak i u dorosłych. Dzisiaj pragniemy, przedstawić Wam 5 złotych zasad minimalizmu.

 

  1.        Tylko najpotrzebniejsze rzeczy.

Nieważne czy są to ubrania dla dziewczynek, chłopców, czy dla dorosłych. W każdej szafie minimalistycznej, powinny znajdować się najpotrzebniejsze ubrania, czyli takie które na pewno założymy.

  1.        Kolorystyka.

Minimalizm to nie tylko zdecydowanie mniejsza ilość ubrań, ale także i ich kolorów. Garderoba urządzona w tym stylu posiada odzież jedynie w kilku barwach, które w każdym możliwym zestawieniu bardzo dobrze będą się komponowały. Każdy z nas ma swoje ulubione kolory, w których dobrze się czuje i wygląda. Znajdź je, połącz i ciesz się szybką decyzją stojąc przy szafie.

  1.        Jakość.

W takich rozwiązaniach, niezwykle ważną rolę odgrywa jakość zakupionych ubrań. Ze względu na ich mniejszą ilość, ubrania dla dzieci, czy też nasze, będą zdecydowanie częściej prane, dlatego warto zadbać o to aby wykonane były z bardzo dobrych i naturalnych materiałów. Ubrania, które nie zmieniają swojego kształtu czy koloru po praniu to zdecydowanie najlepszy wybór.

  1.        Ponadczasowość.

Szafa minimalistyczna, to szafa przede wszystkim ponadczasowa, czyli taka, która będzie nam służyła na więcej niż jeden sezon. Dlatego właśnie, w tym przypadku, nie powinniśmy się skupiać na trendach danego sezonu, a wybierać ubrania proste, najlepiej też bez lub z minimalną ilością nadruków. Zbyt wzorzyste i bardzo nadrukowane ubrania sprawiają kłopot w dopasowaniu i skompletowaniu z pozostałą garderobą.

  1.        Na każdą okazję.

Odzież minimalistyczna to odzież, która będzie odpowiednia się na każdą okazję. W takim zestawieniu powinniśmy móc swobodnie pójść do pracy, szkoły, na zakupy, randkę, czy też rozmowę o pracę. Ubrania powinny być więc wybierane z rozmysłem, w prostych, dobrze skrojonych fasonach.

 5 złotych zasad minimalizmu

Wymienione powyżej zasady to absolutna podstawa to dobrego skompletowania garderoby w stylu minimalistycznym. Z ich przestrzeganiem, z pewnością czeka nas powodzenie w działaniu.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code